Dijital Ürün Trend Analizi Nedir?

Dijital Ürün Trend Analizi Nedir?

Dijital Sektör Analizi yada dijital pazar analizi, bir endüstrideki piyasa hakkında bilgi toplama hizmetidir. Bu hizmet piyasanın hızına göre belirli aralıklarla yenilenmesi gereken bir hizmettir. İş stratejilerinin yapılması için en önemli unsurlardan biridir. Bu bilgi toplama işlemi market içerisinde bulunan potansiyel müşterilerin ne istediğinden, rakiplerinizin pazar stratejisine kadar uzanan bir hizmettir. Bu hizmet aynı zamanda marka konumlandırmanızı da ortaya çıkarır. Kısacası Dijital Sektör Analizi belirli aralıklarla yenilenmesi gereken ve sizin büyümenize yardımcı olan bir analizdir.

Dijital Deneyim olarak analiz verilerimizi açıklayıcı bir şekilde sizin ile paylaşıyor ve market içerisinde sizi öne geçirebilecek fikirler üretiyoruz.

Dijital Sektör Analizi (Pazar Analizi) Neden Gereklidir?

Dijital Sektör Analizi, şirketinizin veya hizmetlerinizin müşteri gözünden rakiplerinize göre nasıl konumlandırıldığını ortaya çıkarır. Sizin markette nasıl konumlandığınızı bilmeniz içeriklerinizi, fiyatlandırmanızı, şirket politikalarınızı, reklamlarınızı ve hizmetlerinizi tekrar yapılandırmanızı sağlar. Bu analiz istendiği takdirde şirketinizin konumlandırılmasını değiştirmek için neler yapılabileceğini de ortaya çıkarır.

Dijital Sektör Analizi (Pazar Analizi) Fiyatları Neye Göre Belirleniyor?

Her sektörün yoğunluğu,rakipleri ve müşteri sayıları farklı olduğu için her raporlama buna uygun olarak fiyatlandırılır. Düşük trafikli bir sektörün analiz fiyatları, yüksek trafikli bir sektöre göre çok daha azdır.

Marka Yönetimi, Danışmanlık
ve Pazarlama Ajansı

Dijital Deneyim Yazılım, Medya ve Reklam Ajansı

Değerli müşterilerimiz,  Covid-19 kapsamında tüm şirket faaliyetlerimizi evlerimizden yürütüyoruz. Bize istediğiniz zaman info@dijitaldeneyim.com  adresinden veya iletişim numaramızdan ulaşabilirsiniz.