SEO - Arama Motoru Optimizasyonu

SEO - Arama Motoru Optimizasyonu Nedir?

Search Engine Optimization yada Arama Motoru Optimizasyonu, dijital pazarlamanın kilit alanlarından biridir. SEO, sitenizin, arama motorlarında yapılan aramalara en alakalı ve doğru içerik olduğunu gösteren bir sıralama biçimidir. SEO uygulamanız ne kadar kuvvetli ise arama motorları sizi hedeflediğiniz anahtar kelimelerde o kadar çok kullanıcıya önerecektir.

SEO, günümüzün ansiklopedi ve bilgi kaynağı olarak nitelendirilen arama motorlarında yükselmenizi ve markanızın doğru tanıtmanızı sağlayacaktır.

Dijital Deneyim diğer şirketlerden farklı olarak, gerçek zamanlı veri ile çalışır ve içeriklerinizi buna göre üretir.

Profesyonel SEO Uygulaması Nasıl Yapılır?

SEO uygulaması yalnız bir sıralama yükseltme uygulaması değildir. Sitenizin ne kadar hızlı açıldığından, insanların nerde çıkış yaptığına kadar birçok verinin takip edildiği ve iyileştirildiği bir uygulamadır.

Profesyonel bir SEO uygulamasıyla, amatör bir SEO uygulamasını ayırt eden şey iki uygulayıcının üzerinde durduğu hususlardır. Amatör bir seo uygulaması genellikle metin üzerinden çalışır ve yazılım kısmını göz ardı eder. Profesyonel bir seo uygulaması ise metin ve yazılımın birlikte harmanlandığı halidir.

Dijital Deneyim olarak ekibimiz bulunduğunuz sektörünüzü analiz eder ve rakiplerinize göre nasıl SEO uygulamaları geliştireceğine karar verir. İyi bir SEO stratejisi markanızın konumunu kuvvetlendirir.

SEO Çalışması Neden Gereklidir?

Yapılan araştırmalarda alışveriş merkezlerinin girişinde bulunan mekanların, diğer mekanlara göre kar marjlarının ve potansiyel müşteri trafiğinin fazla olduğu gözlemlenmiştir.

Nasıl fiziksel dünyada doğru yerde işletme sahibi olmanız kazancınızı ve müşteri trafiğinizi arttırıyorsa, arama motorlarında tepede olmakta kazancınızı ve müşteri trafiğinizi arttırır.

Dijital Deneyim olarak yaptığımız SEO çalışmalarında ortalama müşteri artışı %87 seviyesindedir.

İnternal (İç) SEO Uygulaması Nedir?

İnternal (İç) SEO uygulaması bir sitenin temel blok taşlarını oluşturur. Arama Motorları tarafından her sayfanızın bir SEO skoru ve yetkinliği vardır. İç SEO bu yetkinliği dağıtan bir araçtır. Bir site içi SEO çalışması için verileri analiz etmek ve arama motorlarında web sitenizin sıralama kazandığı anahtar kelimeleri bilmek gerekir. Doğru anahtar kelimeleri iç SEO yardımıyla alakalı sayfalara yönlendirmek, sitenizde daha iyi sıralamaya sahip anahtar kelimeler oluşturur.

Backlink (Site Dışı) SEO Çalışması Nedir?

Backlink sitenize yönlendirilen dış linklere verilen bir addır. Web sitenize site dışından kaliteli ve güvenilir kaynaklar tarafından verilen backlinkler, sitenizin arama motorlarında değer kazanmasını sağlar. Google ve diğer web sitelerinin gözünde gerçekten güvenilir bir kaynaktan alınan backlink (referans) kaliteli bir reklam kadar değerlidir.

SEO Fiyatları Neye Göre Belirleniyor?

SEO fiyatları sektörden sektöre ve markadan markaya değişiklik göstermektedir. Aynı zamanda hali hazırda bulunan bir web sitesi ücretlendirmeyi azaltabileceği gibi, arttıracak bir faktörde olabilir.

Dijital Deneyim olarak ücretlendirmelerimizi, müşterilerimize açıklayıcı bir biçimde yapıyoruz.

Açıklayıcı bir ücretlendirme politikasına sahip olmamızın amacı, müşterilerimizin aldıkları hizmetleri daha kolay takip etmelerini sağlamaktır.

İstatistiklerle Seo

Marka Yönetimi, Danışmanlık
ve Pazarlama Ajansı

Dijital Deneyim Yazılım, Medya ve Reklam Ajansı

Değerli müşterilerimiz,  Covid-19 kapsamında tüm şirket faaliyetlerimizi evlerimizden yürütüyoruz. Bize istediğiniz zaman info@dijitaldeneyim.com  adresinden veya iletişim numaramızdan ulaşabilirsiniz.