SEM - Arama Motoru Pazarlaması

SEM - Arama Motoru Pazarlaması Nedir?

SEM yada Arama Motoru Pazarlaması kurum veya kuruluşların arama motorlarında ücret karşılığı reklam vermesine verilen bir addır.

SEM, arama motoru sonuç sayfalarında (SERP) web sitelerinin görülebilirliklerini arttırarak tanıtım yapar.

Dijital Deneyim diğer şirketlerden farklı olarak sektörünüze ait SERP verilerini çıkarıyor ve veri okumasını yapıyoruz. Müşterilerimize yaptığımız raporlama sonrası olası reklam politikalarını çıkarıp, müşterilerimizin hızlı bir şekilde sonuç almasını sağlıyoruz.

Profesyonel SEM Uygulamasının Arama Motorlarına Direkt Olarak Reklam Vermekten Farkı Nedir?

Her uygulamada olduğu gibi profesyonel bir SEM uygulaması veri ve analize dayalıdır.

Profesyonel SEM uygulayan firmalar önce pazar araştırması yapar, bunu raporlar ve müşterilerine arama motorlarında nasıl konumlanmaları gerektiğine dair danışmanlık yapar. Profesyonel SEM sürecinden geçmiş firmalar reklamlarından daha yüksek geri dönüşüm oranı alırlar.

SEM Çalışması Neden Gereklidir?

SEM gerçek hayatta bina giydirmesi yada billboarda benzer. Bugün nasıl birçok kuruluş halen bina duvarlarına, billboardlara ve binalara reklam verip bundan sonuç alıyorsa, dijitalde de SEM aynı şekilde sonuç verir. Yani aslında SEM dijitalin bina giydirmesi ve billboardudur.

SEM Fiyatları Neye Göre Belirleniyor?

SEM fiyatlandırması reklam bütçelerinize göre ve almak istediğiniz sonuçlara göre değişir. Optimize bir SEM çalışmasının ön araştırması 1 ay sürer, sonrasında ise günlük olarak reklam stratejileriniz şekillendirilir.

Dijital Deneyim olarak ücretlendirmelerimizi, müşterilerimize açıklayıcı bir biçimde yapıyoruz.

Açıklayıcı bir ücretlendirme politikasına sahip olmamızın amacı, müşterilerimizin aldıkları hizmetleri daha kolay takip etmelerini sağlamaktır.

İstatistiklerle SEM

Marka Yönetimi, Danışmanlık
ve Pazarlama Ajansı

Dijital Deneyim Yazılım, Medya ve Reklam Ajansı

Değerli müşterilerimiz,  Covid-19 kapsamında tüm şirket faaliyetlerimizi evlerimizden yürütüyoruz. Bize istediğiniz zaman info@dijitaldeneyim.com  adresinden veya iletişim numaramızdan ulaşabilirsiniz.