SMO - Sosyal Medya Optimizasyonu

SMO - Sosyal Medya Optimizasyonu Nedir?

SMO yada Sosyal Medya optimizasyonu kurum veya kuruluşların dijital itibarlarını, müşteri ilişkilerini ve sosyal medya yönetimlerini içeren bir optimizasyon hizmetidir.

SMO’nun hedefi sosyal mecralarda yayınladığınız içeriklerin markanızı doğru tanıttığına ve konumlandırdığına emin olmaktır. İyi yönetilen bir Sosyal Medya hesabı organik olarak büyüme sağlar ve markanın müşteri gözünde pozitif değer kazanmasını sağlar. SMO aynı zamanda sosyal medya içerikleri ile satış, görüntülenme artırma ve itibar kazandırmayı hedefler.

Dijital Deneyim diğer şirketlerden farklı olarak, gerçek zamanlı veri ile çalışır ve içeriklerinizi buna göre üretir. Üretilen içerikleriniz marka konumlandırmanız düşünülerek yapılır.

Profesyonel SMO Uygulamasının Sosyal Medya Yönetiminden Farkı Nedir?

Profesyonel bir SMO uygulaması sadece içerik üretmek için yapılmaz. Her paylaşılan içeriğin marka için doğru konumlandırıldığından ve üretildiğinden emin olur. Üretilen içeriklerin kullandığınız sosyal medya da doğru olarak işlendiğine (taglendiğine) emin olur. Sosyal Medya Yönetimi sadece hesabınızı yönetirken, profesyonel bir SMO uygulaması şirketinizin konumlandırmasını, ürünlerini ve müşterilerini düşünerek sosyal deneyimler yaratır.

Dijital Deneyim olarak ekibimiz bulunduğunuz sektörün analizini çıkarır. Çıkardığı analiz raporu sonrası sizin ile marka konumlandırması üzerine çalışır ve içeriklerini bu doğrultuda yürütür. Profesyonel SMO hizmetleri A/B testleri yapılarak uygulanır.

SMO Çalışması Neden Gereklidir?

Sosyal Medya Optimizasyonu çalışması markanızın müşterileriniz ile kurulduğu bağın kuvvetlendirilmesine ve markanız ile organik bir bağ oluşturulmasını sağlar.

Organik bağ kurulmuş müşteriler diğer kaynaklardan gelen müşterilere göre daha iyi geri dönüşüm oranına sahiptir.

Dijital Deneyim olarak yaptığımız SMO çalışmalarını iş sahiplerinden dinleyin.

Sosyal Backlink SMO Çalışması Nedir?

Sosyal Backlink, sosyal medyalarınıza yönlendirilen kaliteli dış linklere ve içeriklere verilen bir addır.

Sosyal medyalarınıza, sosyal medya sitesi dışından kaliteli ve güvenilir kaynaklar tarafından verilen backlinkler, sitenizin daha fazla alakalı takipçi kazanmasını sağlar. Doğru sosyal backlinklendirilen sosyal hesaplar  instagram, pinterest ve facebook gibi sosyal medya ağlarında daha fazla keşfete düşer.

SMO Fiyatları Neye Göre Belirleniyor?

SMO fiyatlandırması sosyal medya konumlandırmasına ve ulaşılmak istenen hedeflere göre belirlenir. İyi bir SMO hizmeti yaklaşık 6-12 ay arasında sonuç verir.

Dijital Deneyim olarak ücretlendirmelerimizi, müşterilerimize açıklayıcı bir biçimde yapıyoruz.

Açıklayıcı bir ücretlendirme politikasına sahip olmamızın amacı, müşterilerimizin aldıkları hizmetleri daha kolay takip etmelerini sağlamaktır.

İstatistiklerle SMO

Marka Yönetimi, Danışmanlık
ve Pazarlama Ajansı

Dijital Deneyim Yazılım, Medya ve Reklam Ajansı

Değerli müşterilerimiz,  Covid-19 kapsamında tüm şirket faaliyetlerimizi evlerimizden yürütüyoruz. Bize istediğiniz zaman info@dijitaldeneyim.com  adresinden veya iletişim numaramızdan ulaşabilirsiniz.