Banner (Reklam Afişi)

Banner (Reklam Afişi) Nedir?

Banner, reklam ve tanıtım amaçlı hazırlanan, web siteleri ile gazetelerde başlık ya da alt kısmında yer alabilecek ölçülerde ya da afiş olarak, tasarlanmış kurumsal iletişim öğesidir. Genelde logo ile bütünleşik olarak kullanılır. Günümüzde bannerlar sosyal medyalarda ve web sitelerinde yoğun olarak kullanılmaktadır.

İyi tasarlanmış bir banner (reklam afişi) dijital ortamlarda rakiplerinizden sıyrılarak öne çıkmasını sağlayan önemli başarı unsurlarından biridir. Çok yönlü olarak tasarlanabilen bannerlar hem sosyal medyalarda, hem de web sitesinin içinde kullanılabilir. Promosyon amaçlı tasarlanan bannerlar genellikle Jpeg, Html5 veya GIF tasarım formatlarına sahiptir. Bina giydirmesi gibi devasa boyutta yapılması planlanan bannerlar ise AI formatında servis edilir.

Dijital Deneyim olarak banner tasarımlarında yalnızca görselliği değil, okuyanın verilen mesajı en iyi anlayabileceği şekilde tasarlıyoruz. Tasarımlarımızı oluştururken okunabilirlik, görünürlük, dikkat çekicilik ve anlaşırlık gibi bir çok etmeni göz önünde bulunduruyoruz.

Profesyonel Banner Nasıl Olmalıdır?

Marka Yönetimi, Danışmanlık
ve Pazarlama Ajansı

Tüm Hizmetlerimiz

İletişim

Dijital Deneyim Yazılım, Medya ve Reklam Ajansı

Değerli müşterilerimiz,  Covid-19 kapsamında tüm şirket faaliyetlerimizi evlerimizden yürütüyoruz. Bize istediğiniz zaman info@dijitaldeneyim.com  adresinden veya iletişim numaramızdan ulaşabilirsiniz.