Kurumsal Kimlik Tasarımı

Kurumsal Kimlik Nedir?

Kurumsal Kimlik (Marka Kimliği), bir firmanın veya şirketin sahip olduğu marka imajının dışarıya yansıttığı varlıkların toplamıdır. Bir diğer deyişle markanızın anlamı, kurum içi ve dışı duruşu, kısacası imajını temsil eden her kavram şirketinizin kurumsal kimliğidir.

Kurumsal Kimlik (Marka Kimliği) sayesinde firmalarda oluşabilecek kimlik karmaşasının önüne geçilir ve müşterilerinize kim olduğunuz daha net bir şekilde yansıtılır. İyi kurgulanmış kurumsal bir kimlik müşterilerinize direkt olarak hitap etmenizi ve müşterilerinizin markanıza duyduğu güveninin artmasını sağlar.

Kurumsal Kimlik (Marka Kimliği) temel unsurlarının birinci adımı firmanızın adıdır. Kimliğinizin toplandığı çatı olan adınız kendinizi dış dünyaya tanıtmak için ilk adımdır. Devamında logo tasarımınız,paketlemeniz, broşürleriniz ve diğer tanıtım amaçlı promosyonel ürünleriniz kurumsal kimliğinizi tanıtmaya yardımcı unsurlardır.

Kurumsal Kimlik (Marka Kimliği)  için seçtiğiniz renklerde firmanızı doğru ve etkili tanıtma bilmeniz için önemlidir. Her rengin tonunun kendine has bir dili, çağrışımı ve duygusu vardır. Kuruluşunuz için doğru renk seçebilmek ve tasarıma sahip olmak en az adınız kadar önemlidir.

Kurumsal Kimlik (Marka Kimliği) Hizmeti Neyi Kapsar?

Kurumsal kimlik birçok öğeye sahiptir. Kurumsal kimliği oluşturan öğelere örnek vermek gerekirse; firmanın ürettiği ürünler ve bunların ambalajları, firmalar tarafından düzenlenen sergiler, fuayeler, fuarlar, firmaların kurum içinde ve dışında kullandıkları antetli kağıtlar, zarflar, dosyalar, bina, ofis ya da şantiye alanları gibi firmaların içinde yer aldıkları çevre, firmalara ait tabelalar ve diğer çeşitli yönlendirme araçları, firmalar tarafından çıkarılan kurumsal yayınlar ve raporlar, firmalara ait kataloglar, reklamlar veya broşürler, firma çalışanlarına ait kartvizitler, bunların yanı sıra firma adına kesilmiş faturalar ve irsaliyelerle tahsilat mektupları, firmanın bayrakları, defter, takvim ya da ajanda gibi promosyon ürünleri firmanın kurumsal kimliğini oluşturan öğeler olarak sıralayabiliriz.

 

Marka Yönetimi, Danışmanlık
ve Pazarlama Ajansı

Dijital Deneyim Yazılım, Medya ve Reklam Ajansı

Değerli müşterilerimiz,  Covid-19 kapsamında tüm şirket faaliyetlerimizi evlerimizden yürütüyoruz. Bize istediğiniz zaman info@dijitaldeneyim.com  adresinden veya iletişim numaramızdan ulaşabilirsiniz.